Turk Ekspres Havacilik ve Turizm A.S.
Terms Of Use

Gideceğiniz ülke için geçerli vizenizin olup olmadığı ve vizeniz olsa bile pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Yapılmış olan rezervasyonlarda isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir biletin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.

Bazı biletler ait oldukları hava yolu firmasının belirlediği şartlar doğrultusunda değişikliğe ve/veya iadeye uygun değildir. Tüm kurallar arama sonuç sayfalarında, seçmiş olduğunuz bilet tipine göre ‘kurallar’ başlığı altında gösterilmektedir.

Havayolları, bagaj, havalimanı biniş işlemi (check-in), tercih edilen koltuk seçimi, uçak içi eğlence & haberleşme sistemleri, tekerlekli sandalye hizmeti, yiyecek, içecek ve atıştırmalarını ayrıca ücretlendirebilir. Bu tür ek hizmetler uçak biletine dahil olmayabilir, böyle bir durumda ek ücretler havayoluna doğrudan ödenmek zorundadır. Şirketimiz doğabilecek bu tür ek maliyetlerden sorumlu değildir.

Satın almış olduğunuz uçak biletlerinde ilgili hava yolu tarafından saat, tarife vb değişiklikler yapılabilir. Bu gibi bir durumda bilet satın alma esnasında tarafımızla paylaşmış olduğunuz iletişim bilgisi üzerinden tarafınıza bildirim yapılacaktır. Hava yolunun uyguladığı bahsi geçen değişiklikler bakımından tüm sorumluluk hava yolu firmasına aittir.

Rezervasyon yaptırdığınız zaman, size bir rezervasyon kodu ( PNR) verilecektir. Rezervasyon esnasında size verilen bu kod, bilet üzerinde de görünecektir. Bu rezervasyon kodunun her zaman gizli tutulması gereklidir. Bu kod ile başkaları sizin rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir.

Genel Hava Yolu Kuralı olarak, satın almış olduğunuz bilette bulunan tüm uçuşlar kupon sırası ile kullanılabilir. İlk uçuşunuzu bir nedenle gerçekleştirememişseniz, gidiş biletiniz sistemde no show olacak ve hava yolu sistemi tarafından dönüş yerleriniz iptal edilecektir.

Yapılmış olan rezervasyon(lar)ın iptallerinde uçak (taşıyıcı) firmalarının kendi iptal şartları geçerli olmasından dolayı, iptale bağlı olarak o biletin ve havayolu (taşıyıcı) firmasının şartları gereğince müşteriden ödeme talep edilebilir.

Genel havayolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı havayolu için birden fazla rezervasyon yapılmasına işlem anında izin verilecek olup, daha sonra havayolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden sitemiz sorumluluk kabul etmez.

Web sitemiz üzerinden yapılan her hangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve acentemiz tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır. Web sitemiz her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.

Kullanıcı/ Müşteri, web sitemizden bilet alarak işbu sözleşme şartlarını kabul ve beyan etmiş sayılır.